JKS w B Klasie

Nasze zdjęcie nagłówkowe przedstawia radość kibiców ze zdobycia bramki drużyny seniorów w meczu z Meblorzem Swarzędz.
1:2 to przegrana, ale nie porażka, a nawet w pewnych okolicznościach to sukces.
Latem 2016 roku grupa studentów reprezentowana m.in. przez Jędrzeja Dulczewskiego – członka założyciela naszego klubu zaproponowała Zarządowi Jadwiżańskiego Klub Sportowego reprezentowanie klubu w rozgrywkach ligi WZPN. Po konsultacjach z Radą Klubu Zarząd propozycję przyjął i zgłosił drużynę seniorów do B-Klasy. Niestety nie wystarczyło już czasu na odpowiednie przygotowanie się drużyny do rozgrywek, a trudnością było nawet wystawienie pełnego składu na pierwszy mecz.
27 sierpnia 2016 r. o godz. 14:00 na boisko Meblorza Swarzędz wybiegło 11 śmiałków JKS-u. Nie było żadnego zmiennikach i trzeba było biegać pełne 90 minut.  Po 90-ciu minutach zeszli do szatni z workiem 27-miu bramek. Nie udało się też nic strzelić.  Walczyli do końca, nie zeszli z boiska, choć wielu mówiło, że trzeba było.  Drugi mecz z IKP Olimpia Poznań (faworytem ligi) zakończył się jeszcze gorzej 0:30.  W lokalnej prasie sportowej zrobiło się głośno.  Udało się zyskać niezamierzony medialny szum.  W ciągu tygodnia liczba „Polubień” na stronie na Facebooku wzrosła o ponad 2,5 tys. do prawie 3 tys. Niektórzy z nas drwili, inni wyrażali podziw i szacunek za determinację i walkę do końca.
Tej jesieni 2016 roku seniorzy JKS-u wygrali tylko jeden mecz, a w sportowej walce przegrali 12 meczów zajmując ostatnie 14 miejsce w swojej grupie. Mecze były trudne, gdyż każdy z rywali za honor postawił sobie bicie rekordu z JKS-em. Przetrwaliśmy. Z drużyny odeszli najmniej odporni, a zostali prawdziwi twardziele i już od połowy grudnia zaczęli ostro trenować. Na początku lutego do Rady Drużyny zgłosił się trener Patryk Cholewa, który zaoferował swoją fachową pomoc w formie wolontatariatu . Regularne treningi przynoszą widoczne efekty w grze z tygodnia na tydzień.  Nie gramy jeszcze jak Barcelona, ani nawet jak IKP Olimpia, ale widać pełne zaangażowanie w treningach i grze. W meczu otwarcia rundy wiosennej przegraliśmy tylko 1:2, co przy jesiennym wyniku 0:27 jest niemal sukcesem. Celem drużyny jest opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. Aby osiągnąć ten cel potrzeba kilku zwycięstw. Zarząd Klubu i wszyscy kibice serdecznie tego życzą naszej ambitnej drużynie. Wszystkich sympatyków i kibiców JKS-u zapraszamy na mecze naszej seniorskiej drużyny. Harmonogram meczów znajdziecie Państwo tutaj>>