IKP Olimpia Poznań – Jadwiżański KS 4:0

W piękne sobotnie popołudnie 1 kwietnia br. odbył się mecz lidera Grupy I Poznańskiej B Klasy z naszą seniorską drużyną . Po jesiennym zwycięstwie w stosunku 30:0 murowanym faworytem była Olimpia.

Tym razem drużyna JKS-u stawiła gospodarzom meczu zdecydowanie większy opór. Pierwsza bramka po wspaniałym rajdzie Krystiana Antczaka, byłego reprezentanta Polski w piłce halowej , padła dopiero w 40 minucie meczu. Druga bramka również po jego rajdzie i dobitce kolegi z drużyny padła 3 minuty później, a po przypadkowej „ręce” w polu karnym drużyna gospodarzy jeszcze przed przerwą wykorzystała rzut karny. Krótko po przerwie kolejny rajd zawodnika Olimpii zakończył się zbyt ostrym wejściem naszego obrońcy i drugi rzut karny w meczu został zamieniony na czwartą bramkę dla gospodarzy. Dzięki dobrej grze defensywnej naszej drużyny więcej bramek dla Olimpii już nie padło.  Nasza drużyna wyprowadziła kilka kontr, ale nie udało ich się zamienić na chociażby jedną bramkę. W ostatniej minucie meczu Antek Kiernicki wyszedł na czystą pozycję, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę a sędzia główny meczu odgwizdał pozycję spaloną. Wszyscy fachowcy łącznie z piłkarzami zwycięskiej drużyny bardzo chwalili postawę piłkarzy naszego klubu i zauważyli postęp jaki uczynili w ciągu pół roku.
Mecz oglądało około 80 kibiców , z których większość stanowili fani Jadwiżańskiego.
Bardzo dziękujemy naszym zawodnikom za heroiczną postawę, a kibicom za super doping.
Dzięki uprzejmości IKP Olimpia relacje z całego meczu można obejrzeć na stronie: https://www.facebook.com/olimpia.poznan/videos/395364507486860/
Za tydzień w niedzielę wybieramy się do Gułtów koło Kostrzyna po pierwsze wiosenne ligowe punkty.